TS-D1720C کامپوننتی برای همه فصول

امروزه با شناخت کامپوننت وپی بردن به مزایای آن شاهد جایگزینی آرام آن با بلندگوهای متداول در میان مصرف کنندگان هستیم . والبته با توجه به محاسن کامپوننتها( برای اطلاع بیشتر به مقاله فرق کامپوننت وبلندگو مراجعه کنید)این رویکرد قابل پیش بینی بود .

در میان کامپوننت های رایج در بازار با برندهای مختلف ، کامپوننتهای پایونیر جایگاه ویژه ای دارد و در آن میان کامپوننت ۱۷۲۰ شاید متداولترین ونام آشنا ترین آنها باشد.

پایونیر جزء برندهایی است که کامپوننت های متنوع وزیادی تولید نمی کنند . برخلاف پخش ها که بطور منظم هر ساله دچار تغییرات شده ونمونه جدیدی از آنها معرفی می شود ،پایونیر کامپوننتهای خود را بطور میانگین هر ۴ سال یکبار تجدید می کند.

بطور کل کامپوننت های عرضه شده پایونیر در ۳ کلاس A-D-PRSمی باشد ، که متداولترین آنها TS-D1720Cاز سریD می باشد که اولین باردر سال ۲۰۰۸ عرضه گردید ، این کامپوننت که جایگزین TS-D160C شده بود یک کامپوننت ۱۷ سانتی است با تیوترهای ۲.۸ سانتی که مشخصات مشترکی با سایر بلندگوهای این کلاس دارد مشخصاتی که بارزترین آنها صفحه وفور آن است ، صفحه ای که جنس آن از بازالت می باشد بازالت که ۲۷۰۰ درجه فارنهایت گرما دیده تادر نهایت بصورت الیاف آماده با مخلوطی از الیاف آرامید که بصورت بافتی متراکم در هم تنیده شده است تا بقول مهندسان شرکت پایونیر صدای فراتر از مواد حاصل از پتروشیمی وتزریقی مثل پرو پیلن تولید کند.

کامپوننت ۱۷۲۰ به علت سوراند باریکش نمی تواند باس قوی ،فرکانس پایین را داشته باشدوصدای آن حتما باید با یک ساب همراه باشد ولی اگر دنبال مید باس خوب ودقیق که قدرت نسبتا قابل قبولی داشته باشد با یک کیک پنل یا باکس ۴ لیتری صدای مورد نیاز خود را از وفوور ۱۷۲۰ بگیرید.
توصیه می کنم برای بهره برداری کامل واستفاده بهینه از ۱۷۲۰ آنرا بصورت شبکه نصب کنید چراکه به خاطر بزرگ بودن صفحه آن وداشتن سوراند باریک شما می توانید صدای میدرنج خیلی خوبی از آن بگیرید.
اوج هنر وفوور ۱۷۲۰ در فرکانسهای ۱۰۰ تا ۲۵۰ هرتز است.

یکی از محاسن این کامپوننت وجود قابهای تبدیل سایز ۱۷ به ۱۶ است که در خیلی موارد می تواند راه گشای یک نصاب باشد.
از معایب عمده آن می توان به نداشتن کاور یا همان شیلد مگنت اشاره کرد ، با توجه به بزرگی مگنت گاها در هنگام نصب بروی برخی از ماشینها عدم وجود آن کاملا احساس می شود.

تیوتر این کامپوننت شاید یکی از بهترین ها در نوع خود باشد ، تیوتری با صفحه ابریشمی ومگنت نودیومی با قدرت مغناطیسی بالا که توانایی پخش فرکانس تا ۲۸۰۰هرتز را براحتی دارد وعملا دچار دیستروشن نمی شود (در حد کم بطوریکه می توان چشم پوشی کرد)و وحود مایع مغناطیسی که کمک بسیار زیادی در خنک شدن آن دارد ( من احساس می کنم پایونیر در ساخت تیوتر از وفوور مهارت بیشتری دارد وتیوترها در کامپوننتهای پایونیر شاخص تر از بقیه اجزاء آن هستند)وبخاطر داشتن تیوترهایی با کارایی بالا است که پایونیر قادر ایجاد سیستم open smoothدر اکثر کامپوننتهای خود است.

در کنار تیوتر ابزارها و ادوات مختلف برای نصب تیوترها که بصورت رو کار (با زوایای ۴۵ و۶۵ درجه) و۲ مدل ابزار توکار ( عمیق و کم عمق ) می تواند کمک بسیار زیادی در ایجاد فضای مناسب برای نصب ودر نهایت ترکیب صدای مطلوب را داشته باشد.

کراس اوور این در کامپوننت بسیار دقیق تر از مدل سریAمی باشد . این کراس اوور که از فرکانس ۳۰هرتز تا ۴۰۰۰ هرتز با شیب (SLOP) معادل ۱۲db/octبرای وفوور ، و از فرکانس ۲۸۰۰ هرتز تا ۳۳۰۰۰هرتز با شیب(slop) را برای تیوتر مهیا می کند.

در قسمت حفاظتی آن وجود خازن عدسی سلامت تیوتر را تظمین میکندوامکان اینکه از کامپوننت توان بیشتری گرفت وکمتر نگران تیوتر بود را فراهم می سازد.از معایب این کراس اوور می توان به نداشتن کلید برای کم کردن شدت صدای تیوتر اشاره کرد که از گزینه تعویض محل قرار گیری سیم تیوتر استفاده شده که بتوان ۳ dbحجم آن را کم کرد که انجام این تغییر کمی دور از دسترس است مخصوصا که معمولا کراس اوور ها در هنگام نصب زیاد در دسترس قرار نمی گیرد.
حساسیت این کامپوننت ۸۸db است پس برای درایو شدن آن نیاز به آمپلی فایر است وبا توانی معادل ۶۰ واتRMS برای کامپوننتی ۲ منظوره (کیفیت وقدرت) می تواند گزینه مطلوبی باشد.
این کامپوننت با توجه به مسایل مطرح شده وقیمت مناسب یکی از پر مصرف ترین کامپوننتها می باشد ودر سیستمهای معمولی گرفته تا سیستمهای خوب ، کیفیتی تا قدرتی ،استاندارد تا شبکه مورد مصرف زیادی دارد وبنوعی می توان گفت که ۱۷۲۰ کامپوننتی برای تمام فصول…

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: ۲ MB. You can upload: image.