3+
امتیاز (5 / 1)

همه چیز درباره هدیونیت های حرفه ای

خیلی از دوستان در مورد حرفه ای بودن هدیونیت ها پرسیده بودند و خواسته بودند که بیشتر در مورد آن صحبت کنیم.

کلمه حرفه‌ای، کلمه‌ای که بار مثبت و حجمه بسیار زیادی با خودش به همراه داره و میتونه یه خاطر جمعی و اطمینان خاطر خوبی رو برای شخص ایجاد بکنه. اما متاسفانه بسیار مورد سو استفاده قرار میگیره، بطوریکه برای توصیف و فروش هر محصولی (بخوانید هر آشغالی) آن را حرفه ای معرفی میکنند. دوستان باید بپذیریم که ۹۹ درصد هدیونیت های بازار فراق از هر برند و قیمتی هدیونیت های رده پایین و در نهایت هدیونیت های میان رده هستند ولی به اشتباه ویا به عمد آنها را حرفه ای معرفی می‌کنند.

حتی محصولات خوبی مثل : ۷۸۵۰ پایونیر، ۵۲۰ کنوود ویا ۹۷۱ جی_وی_سی در واقع این ها دستگاه های میان رده به محسوب می‌شوند. برای حرفه ای بودن فقط داشتن سه خروجی RCA یا ۱۳ باند اکولایزر کافی نیست پارامترهایی نظیر نسبت سیگنال به نویز، کیفیت قطعات استفاده شده، کیفیت مونتاژ، قابلیت‌های بالای صوتی، نوع دِک استفاده شده و خیلی فاکتور های دیگه…. مد نظر قرار می گیره تا به یک هدیونیت، حرفه ای اتلاق بشود. در جاییکه حتی 80prs هم یک هدیونیت نیمه حرفه‌ای محسوب میشه، نام بردن از یک دکلس ۱میلیون تومانی به صرف سه خروجی بودن به عنوان دستگاه حرفه ای کمی دوراز اخلاق خواهد بود. در واقع تعداد هدیونیت های حرفه‌ای شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسه!!

هدیونیت هایی مثل سری ODR پایونیر یا سری F1 آلپاین و در حال حاضر P99 پایونیر و GS9 سونی را می‌توان معدود هدیونیت های حرفه ای دنیای کارآدیو معرفی کرد. حالاکه صحبت از هدیونیت های حرفه‌ای و های_اند شد نکته ای رو (به عنوان کسیکه تقریبا تمام هدیونیت های حرفه ای دنیای کارآدیو رو نصب کردم و باهاشون کارکردم) عرض میکنم هدیونیت های حرفه ای شاید کمتر به کار هرکسی بیاد و راه اندازی و ستاپ کردن سیستم با آنها سخت و دشوار، بسیار وقت گیر و درنهایت پر هزینه خواهدبود (تهیه وستاپ آمپلی در خور هدیونیت، داشتن درایورهای مناسب مثل کامپوننت های حرفه ای و سیم کشی حرفه ای و درنهایت تهیه موزیک با کیفیت بالا برای شنیدن یک صدای حرفه ای و صحیح شاید برای هرکسی مقدر نباشد) و فالواقع برای داشتن یک سیستم نرمال و خوب در حد هزینه متوسط، اجبار به داشتن هدیونیت حرفه ای نیست با همین هدیونیت های میان رده هم می‌توان به صدای مطلوب رسید.

نظر شما در این رابطه چیست؟

امتیاز (5 / 1)
3+

دیدگاه بگذارید