speakerwall

نقش سلیقه شنیداری در انتخاب سیستم صوتی

امتیاز (5 / 1)
نقش سلیقه شنیداری در انتخاب سیستم صوتی

“مهمترین بخش یک سیستم صوتی شما هستید”(فرانک مکینتاش)بنیانگذار شرکت مکینتاش

شاید جالب باشد بدانید که قطعات سیستم ها ی صوتی بر اساس تفاوت ها و ذائقه ها و سلیقه های شنیداری طراحی و ساخته میشوند

یعنی محصولات خاص برای مقاصد خاص

بطوریکه یک شرکت با توجه بازار هدف مشخص شده خودش چندین نوع سلیقه را پوشش میدهد و برای آن ها و متناسب با آن ها محصولات تولید میکند به همین دلیل خیلی از شرکت ها محصولات SPL ندارند و یا برخی از شرکتها محصولات HIGH END تولید نمیکنند.

به عبارتی دیگر  اگر یک شرکت چند مدل کامپوننت تولید میکند فرق بین آنها لزوما قدرت نیست و این محصولات بصورت پله ای قرار ندارند. وکامپوننت رده بالای شرکت چندین برابر رده پایین نیست

مثلا کامپوننت 3 ملیون تومانی آنها دو برابر مشخصات کامپوننت 1 ملیون تومانی را ندارد و بلکه شاید از لحاظ قدرت کمتر هم باشد.

پس کامپوننت های مختلف برای مقاصد مختلف ساخته می شوند

اگر قبلا برایتان پیش امده باشد که سیستم گرانی نصب کرده ایداما متاسفانه باب میلیتان نبوده شاید دلیلش این بوده که قبل از بودجه باید به ذایقه شنیداریتان توجه میکردید

اجازه بدید با مثالی بیشر توضیح بدهیم :بیاید سیستم صوتی را با لبلس قیاص کنیم ، همانطور که لباسهای مختلف برای شرایط و مناسبتهای مختلف وجود دارد مثل لباس ورزشی ولباس رسمی که هر کدام جایگاه استفاده خاص خود را دارند وربطی به گرانی وخوب وبد بودن انها ندارد وشما نمیتوانید از لباس رسمی برای ورزش استفاده کنید به صرف بهتر بودن ویا گرانتر بود،ودر واقع لباس ها بر اساس نیاز ما انتخاب می شوند.

پسسیستم صوتی هم براساس نیاز ما باید انتخاب وستاپ شود

درمقوله  سیستم صوتی نیاز و مورد مصرف را سلیقه شنیداری ما تعیین میکند.

یعنی اگر شما موزیک های سنتی و کلاسیک گوش میکنید باید از سری محصولاتی که برای این منظور ساخته و طراحی شده است استفاده کنید و یا همینطور اگر موزیک های تند و پاپ و …

لازمه این امر و انتخاب صحیح برای فروشنده :شناخت ماهیت و ساختار و قابلیتهای محصولات هست و برای خریدار: اطلاع از سلیقه شنیداری خود و به اطلاع رساندن آن به فروشنده است که در نهایت منجر به ستاپ و نصب سیستم صوتی مطلوب میباشد.

باید پذیرفت گران بودن محصول و انتخاب محصولات گران قیمت نمیتواند به تنهایی تضمینی برای سیستمی باشد که موافق میل ما باشد.

مثلا شما نمیتوانید با کامپوننت های PRS پایونیر یا سری اکسلون و کنوود بصرف قیمت بالا و خوب بودن (که واقعا هم خوب هستند) سیستمی را ستاپ کنید که قرار است موزیک های هیپ هاپ پخش کند ودر سطح بالایی از ولوم کار کند.

همینطور نمیتوان بایک کامپوننت ارزان قیمت سیستمی را ستاپ کرد که انتظارشنیدن موزیکی با  دیتیل و کیفیت را داشته باشیم

شناخت مواد و متریال تشکیل دهنده محصولات-مقدار حساسیت و استانه واکنش محصولات -آشنایی با نموادار بازه فرکانسی محصولات و….. ودر نهایت تجربه نصاب میتواند کمک بسیار بزرگی در انتخاب صحیح اجزا سیستم داشته باشد.

پس قبل از اینکه بپرسیم چقدر میخواهید هزینه کنید بپرسیم چه نوع موزیکی گوش میکنید.

برای آشنایی بیشتر در ادامه با سه سری از محصولات پایونیر را با سه نوع کاربرد مختلف میبینید.

برای داشتن سیستمی مناسب اجرای صحیح موزیکهای تند و پاپ شرکت پایونیر محصولات سری A را پیشنهاد میدهد  

 

برای داشتن سیستمی مناسب اجرای موزیکهای وکال محور یا کلاسیک شرکت پایونیر محصولات سری Z را پیشنهاد میدهد 

برای داشتن سیستمی مناسب برای  موزیکهایی با ادوات موسیقی زیاد ورنج وسیعی از سازها شرکت پایونیر سری D را پیشنهاد میدهد

امتیاز (5 / 1)
نگاهی به نرم افزار پایونیر سینک pioneer sync

پایونیر سینک pioneer sync

پایونیر سینک pioneer sync

در سال 2018 شرکت پایونیر همزمان با عرضه هدیونیت SPH-C10BTنرم افزاری را هم معرفی کرد به نام پایونیرسینک :
این نرم افزار که در واقع به طور انحصاری برای دستگاه C10BT طراحی شده بود به نوعی در آمیختن گوشی های هوشمند با هدیونیت های کارادیو بود.
 نرم افزار پایونیر سینک pioneer sync باعث میشود یک دستگاه معمولی تبدیل به یک هدیونیت نرم افزاری با تنظیمات و قابلیت های بالایی همچون اکولایزر 31 باند یا داشتن افکت های صوتی خاص شود.
این نرم افزار که با گذشت زمان کاملتر شد و سایر مدل های پایونیر مثل MVH-M315BT وDEH-S4150BTنیز به آن مجهز شده و توانایی استفاده از آن را پیدا کردند.
در دستگاه C10BTگوشی باید در هولدر مخصوص قرار گیرد تا امکان هماهنگی برقرار شود در دستگاههای دیگر این امکان میسر شد تا گوشی را هرجایی مثل هلدرهای دستی و یا روی داشبورد قرار گرفت مورد استفاده واقع شود.
نرم افزار پایونیر سینک pioneer sync علاوه به اینکه اشاره به نوعی مکمل هدیونیتهای جدید میباشد با افزودن چهار گروه خدمات میتواند به شما برای داشتن یک هدیونیت خوب و به نوعی همه کاره کمک کند.
1) GPSاین نرم افزار این امکان را فراهم می آورد که شما یکی از نرم افزار های محبوب GPSخود را مثل ویز یا سایجیک روی گوشی خود داشته باشید در حالیکه صدای آن از بلندگوهای ماشین پخش شود و کلید انتخاب آن به عنوان سورس بروی هدیونیت قرار گیرد.
2)استفاده از مسنجرها یا پیام رسان هایی مثل واتس آپ وایبر وی چت و….که با استفاده ازفرمان های صوتی و امکان خواندن پیام به صورت صوتی به شما کمک میکند تا شما در هنگام رانندگی به پیام هایتان پاسخ دهید.
3) موزیک های روی گوشیتان را با استفاده از لمس صفحه و یا فرمان صوتی اجرا کنید حتی اگر این موزیک ها در داخل اپیلیکیشن هایی مثل یوتیوب موزیک و یا سایر اپ ها باشند و از صدای کنترل شده توسط هدیونیت لذت ببرید.
4)بخش تنظیمات نیمه پیشرفته که بروی گوشی نمایان شده و میتوانید براحتی از قابلیت هایی نظیر 31 باند اکولایزروکراس اوور کامل و افکت های صوتی متنوع و غیره استفاده کنید تا به صدای دلخواه نزدیک تر شوید.
جالبترین نکته ای که در این نرم افزاروجود دارد این است که با ترمز خیلی شدید که سنسور های گوشی تشخیص میدهند یک پیام اظطراری بروی صفحه نمایان می شود و شما چند ثانیه فرصت دارید تا آن را کنسل کنید در غیر اینصورت یک پیام اعلام وضعیت و کمک ارسال میشود.
پایونیر اعلام کرد که در حال گسترش این نرم افزار هست و در آینده این نرم افزار قابلیت کانکت شدن با OBDها را نیز خواهد داشت تا مشخصات و اطلاعات خاصی مثل وضعیت بسته بودن درب ها و یا هوای داخل اتومبیل و غیره بروی گوشی نمایش داده شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه رسمی  pioneer sync بروید کلیک کنید

نگاهی به DDX9906XR eXcelon کنوود

نگاهی به DDX9906XR eXcelon کنوود

بعد از عرضه آخرین مدل از هدیونیت های تصویری ،کنوود مدل DDX9906XR eXcelon از سری اکسلون (که درسطح رفرنس هم معرفی شد) ثابت کرد که دیگر هدیونیت 7 اینچی نخواهد داشت و تولید نخواهد کرد .در واقع آخرین دستگاه هفت اینچی آن مدل DDX9018 بود .
کنوود قدم در جایی گذاشته است که پیشتر از آن سونی و جی وی سی قدم گذاشته بودند که برند هایی که فعلا هیچ کدام دستگاه 7 اینچی ندارند .
پایونیر نیز از قافله عقب نمانده و بجز مدل AVH-9250BT و بقیه مدل های هدیونیت ها دارای صفحه نمایش 6.2 اینچی و یا 6.8 اینچی هست.
گاهی اوقات از حرکت هماهنگ شرکت های رقیب متعجب می شویم که چطور همزمان به یک نتیجه می رسند .
کم کردن سایز اسکرین هدیونیت ها علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها ، امکان حذف سیستم موتورلایز حرکت پنل را نیز فراهم می کند. بدین صورت که ورودی و درگاه CD و DVD پشت پنل نمی باشد بلکه بالای اسکرین می باشد .
این عدم حرکت پنل در عین حال مشکلاتی نیز دارد که امکان تغییر زاویه پنل در برابر انعکاس نور از مهمترین آن ها می باشد .
بعضی از قابلیت های این محصول :
صفحه نمایش لمسی 6.8 اینچی با رزولوشن HD
پشتیبانی از اندروید اتو و اندروید اتو وایرلس (بی سیم)
پشتیبانی از اپل کارپلی
پشتیبانی از صدای های رزولوشن
پشتیبانی از وایرلس میررورینگ
دارای 3 ورودی دوربین
دارای رادیو ، وای فای و بلوتوث
دارای 3 جفت خروجی RCA پنج ولت
نگاهی-به-3-هدیونیت-میان-رده

نگاهی به 3 هدیونیت میان رده

اگر قرار باشد هدیونیت های هم رده در برند ها را کنار هم قرار بدیم در سری میان رده از سه برند کنوود و جی وی سی و پایونیر سه محصول 5200 کنوود ، 971 جی وی سی و 7850 پایونیر را در کمال تعجب بسیار شبیه به هم خواهیم یافت (سونی محصولی با این مشخصات ندارد)
کنوود 5200 را که قبلا در موردش صحبت کردیم گرچه در بین محصولات صوتی کنوود یک محصول تاپ لاین می باشد اما در بین محصولات صوتی ، یک محصول میان رده و محبوب می شود ، محصولی که در سال 2017 آپدیت شده واز 5100 تبدیل شدبه 5200
کنوود در سال 2019 نیز آن را تجدید و ادامه داد ، یک محصول با مشخصات جالب برای دوستداران صدا های حرفه ای ، کراس اوور نتورک و تنظیمات شبه پروسسور
​پایونیر 7850bt نیز یک دستگاه میان رده با قابلیت ها و مشخصات جالب توجه که شاید او این دستگاه میان رده پایونیر بدون صفحه نمایش OeL (دمو) می باشد ، این دستگاه که شاید پرفروش ترین دستگاه پایونیر نیز باشد در سال 2017 عرضه شد و با استقبال خوبی هم روبرو شد
این دستگاه شماتیکی از دستگاه نیمه حرفه ای 80prs است و البته ارزانتر .درواقع جای یک دستگاه مجهز به کراس اوور شبکه در میان محصولات ارزانتر پایونیر خالی بود
کمپانی JVC که خیلی ید طولایی در دستگاه های صوتی میان رده و حرفه ای ندارد با عرضه 971 گام بلندی را در این سیر برداشته است .
در واقع این دستگاه نسخه برابر اصل 5200 کنوود هست .
با تمام مشخصات آن حتی دفترچه کاتالوگ آن نیز مشابه کنوود است ،
در واقع این دستگاه مشخصات نظیر به نظیر یکسانی دارند و انگار در یک هماهنگی بین سه کمپانی تولید شده اند .
برخی ازموارد مشابه این 3 محصول :
مجهز به بلوتوث نسبتا پیشرفته می باشند.
فرمت صوتی FLAC را پشتیبانی می کنند.
مجهز به کراس اوور 3وی هستند (کراس اوور شبکه)
مجهز به صفحه دیسپلی سیگمنتی هستند.
مجهز به ورودی کنترل فرمان فابریک هستند .
مجهز به پورت USB 1.5 آمپر هستند.
قابلیت تغییر رنگ صفحه ها وکلیدها
خروجی RCA چهار ولت
ساپورت کامل ایفون و اندروید
رادیو مجهز به RDS
جالبتر اینکه هر 3 این محصولات در بازار های جهانی حدود 90 دلار قیمت دارند، اما آنچه مشخص است JVC دربازار ایران آن دو برند دیگر مهجورتر مانده و کمتر جدی گرفته شده است
و صد البته از آن دو قیمت کمتری در بازار ما دارد .
نگاهی به سایز صفحه محصولات تصویری پایونیر در سال 2019

نگاهی به سایز صفحه محصولات تصویری پایونیر در سال 2019

شرکت پایونیر برای سال 2019 عمده فشار محصولات را برای تولید و توسعه هدیونیت های تصویری قرار داده و حاصل این فشار و تلاش عرضه بیش از 10 مدل هدیونیت تصویری می باشد .
این فرایند عرضه، چند نکته قابل توجه دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :
1. تنها دستگاه با اسکرین 7 اینچ مدل z9250bt خواهد بود و مابقی دستگاه ها در ابعاد 62. و 6.8 اینچی عرضه خواهند شد .
کاری که شرکت های جی وی سی و سونی پیش تر انجام داده بودند و در واقع این اولین بار است که پایونیر دستگاه تصویری با سایز 6.8 اینچی تولید می کند .(مدل 5250bt)
2. برای اولین بار دستگاه 8 اینچی تولید کرده(یک مدل) که بصورت دکلس عرضه شده و جالب این است که این مدل 3 خروجی کامل به صورت 4 ولت را دارا است .
3.بطور کلی دستگاه های تصویری قابل عرضه در سال 2019 توسط شرکت پایونیربه دین صورت خواهد بود
سری Z دستگاه های رده بالای مجهز به کارپلی در سایز های 7 و 6.8 و 6.2 اینچ
سری A دستگاه های میان رده در سایز های 6.8 و 6.2 اینچ
سری G دستگاه های رده پایین در سایز 6.2 اینچی عرضه می شوند .
توان واقعی هدیونیت ها فقط 18 تا 22 وات RMS است ؟!

توان واقعی هدیونیت ها فقط 18 تا 22 وات RMS است ؟!

 آیا میدانید توان واقعی هدیونیت ها فقط هجده تا بیست‌و دو وات ار ام اس هست
و عدد چهار خروجی پنجاه وات در واقع توان ماکزیمم است که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند
وبا توجه به اینکه : ضعیف ترین و سبک ترین بلندگوی بازار ( افتر مارکت) حداقل سی وات ار ام اس هست
یعنی یک هدیونیت در بهترین حالت توانایی درایو کردن نصف توان (۵۰الی۶۰%) ضعیفترین بلندگو را خواهد داشت
احتمالا مشاهده کردید : وقتی صدای دستگاه پخش خود را زیاد میکنید صدا کاملا بهم ریخته و دیستروشن می‌شود وکیفیت زمانی که ولوم کم است را ندارد
پس برای داشت یک صدای صحیح و سالم توصیه ما نصب امپلی فایر خواهد بود فارق از نوع بلندگو وتوان آن چرا که حتما هدیونیت ما توان درایو کردن حداکثری آن را ندارد
نظر شما چیست؟
دنیای کاراودیو را با ما تجربه کنید
توضیح اینکه : دوستانی که به دو مدل سونی و یک مدل از پایونیر دارند که توان بالاتری دارند ناگفته مشخصه این مدلها استثنا هستند و نمیشه عمومیت به تمام هدیونیت ها داد
کارپلی carplay چیست ؟

کارپلی carplay چیست ؟

بی شک همه ما این مسئله را قبول داریم که زندگی امروزه ما با گوشی های همراهمان اجین شده وبطوریکه بدون آن ها سخت نیز خواهد شد .
وابستگی روزمره به این تکنولوژی همانند دستیاری برای ما در کار های روزمره است که شاید بدون کمک آن سخت و گاها ناممکن باشد،اما بهمراه داشتن این همراه دربرخی مواقع مقدور نخواهدبود
یکی از مکان هایی که استفاده از آن طبق قوانین ممنوع می باشد پشت فرمان است ،یعنی دقیقا مکانی و زمانی که بیشترین احساس نیاز به آن می باشد و متاسفانه استفاده از آن خسارات جبران ناپذیری خواهد داشت .شرکت اپل این مشکل را با ارایه درگاه کارپلی حل کرده است .
بدین صورت که شما با وجود این درگاه و با اینترفیس مخصوص (نرم افزار) کارپلی می تواند برخی از برنامه ها و اپ های لازم و کاربردی را بصورت کاملا کنترل شده و حفاظت شده به صفحه اسکرین اتومبیل خود انتقال دهید و از آن ها استفاده کنید .
بدین شکل که اگر گوشی اپل شما از آیفون 5 به بالا باشد می توانید در قسمت تنظیمات وارد کارپلی شوید و برنامه های مورد نیاز خود مثل نرم افزار ویزwase یا برنامه های پخش موزیک را انتخاب کنید و در پوشه کارپلی قرار دهید ، حال اگر هدیونیت شما توانایی ساپورت و پشتیبانی از کارپلی را داشته باشد می توانید نرم افزار های مورد نیاز خود را داخل هدیونیت بصورت تاچ اسکرین داشته باشید و از آن ها استفاده کنید.
carplayدر واقع هدف از اجرای این برنامه حذف استفاده از از دست برای کنترل و اجرای نرم افزار می باشد ، که این کار با استفاده از سیری Siri (دستیار صوتی اپل) صورت می گیرد ، مثل فرمان تایپ پیام کوتاه یا خواندن مسیج های دریافتی یا اجرای موزیک های موجود در گوشی بوسیله فرمان صوتی .
از برنامه های جالب کارپلی امکان قرار دادن نرم افزار های مختلف GPS و مسیریابی می باشد .
carplay
تمام برنامه های کارپلی از فرمان صوتی (سیری) پیروی می کنند .
تا اینجا مربوط به اپل و گوشی آیفون بود ، اما چه هدیونیت ها و دستگاه هایی قابلیت ساپورت کارپلی را دارند ؟!
تقریبا تمام برندهای هدیونیت ساز افتر مارکت ، دستگاه هایی دارند که با کارپلی سازگار می باشد و اکثر برند های اتومبیل سازی دستگاه های OEM خود را به اپل کارپلی مجهز کرده اند.
معمولا دستگاه های کارپلی دار از بقیه دستگاه ها گرانتر است که دلیل آن این است که یک دستگاه برای اینکه بتواند با سیری همگام شود و فرمان های آن را اجرا کند بود باید از هسته مرکزی قوی cpu برخوردار باشد که همین باعث گرانتر شدن دستگاه خواهد شد ، اما این مسئله می تواند نقطه قوتی برای دستگاه باشد که بتواند تصاویر با فشردگی بالا و فرمت های حجیم مثل تصاویر HD را اجرا کند و یا فرمت های سنگین صوتی مثل DSD را براحتی اجرا کند مثل 9017 کنوود .
carplayهسته مرکزی قوی امکان پردازش تصاویر با کیفیت تر را برای اسکرین و پنل آماده می کند پس دستگاه های کارپلی دار تصاویر بهتری نیز خواهد بود .
​وجود ماژول بلوتوث برای دستگاه های کارپلی دار الزامی هست برای برقراری ارتباط تلفنی و اتصال همزمان کارپلی و بلوتوث الزامی می باشد.
از نکات دیگر کارپلی اینکه حتما توسط پورت USB باید به هدیونیت وصل باشد که امکان شارژ و تبادل اطلاعات را برقرار سازد . تلاش هایی برای ارتباط وای فای و بی سیم شده است که اپل در آپدیت های جدید ios آن ها را کاملا مسدود کرده است ، روشن بودن اینترنت گوشی نیز از دیگر الزامات این درگاه است .
لیست محصولات دارای کارپلی فروشگاه را می توانید اینجا ببینید .
سوالات و نظرات خودتون را در انتهای همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید .
جدیدترین پخش مانیتوردار آلپاین alpine ilx_w650

جدیدترین پخش مانیتوردار آلپاین alpine ilx_w650

استفاده از یونیتهای مانیتور دار یا بهتر بگیم استفاده از مانیتور درکابین خودروها دراین روزها طرفداران بیشتری پیدا کرده.
درسالهای گذشته پخشهای دودین یا ایندش (مانیتوردار) حالا از هربرندی بدلیل نداشتن کیفیت مطلوب چه از لحاظ صوتی وچه از لحاظ تصویری و کامل نبودن ازنظر امکانات خیلی مورد استقبال قرارنمیگرفتند.(البته به استثنای یکسری مدلها)
اما امروزه شرکتهای سازنده پخشهای تصویری وقت و دقت بیشتری برای تولید هرچه بهتر این نوع دستگاه ها صرف میکنند.
دراین مقاله میخوایم مروری داشته باشیم به یک یونیت مانیتوردار حرفه ای وبا کیفیت شرکت alpine مدل ILX_W650

اولین مزیتی که یک مصرف کننده برای داشتن مانیتور خودرویی حائز اهمیت ،سایز وکیفیت صفحه نمایش اون دستگاه هستش بعداز این مورد راحتی کار با دستگاههای مانیتور دار ،که شرکت الپاین در مدل ilx_w650 دستگاهی با صفحه نمایش 7″ باکیفیت بالاوبارابط کاربری جدید بدون اینکه چشم از جاده بردارید فقط باحرکت دوانگشت به سمت بالا وپایین میزان صدا را کاهش یا افزایش دهیدوبا حرکت به سمت راست یا چپ میتونید تراک موزیک ویا ایستگاه رادیویی دستگاه رو به عقب یا جلو حرکت دهید ونکته قابل توجه اینکه درهرقسمتی از صفحه نمایش این حرکت قابل انجام میباشدطراحی وبه بازار عرضه کرده است.

قابلیت ارتباط با دستگاه های هوشمند اندروید و آیفون وهمچنین ارتباط با اپلیکیشن waze جهت مسیریابی که این روزها با استقبال خوبی برخورداراست.
قابلیت apple car play
قابلیت Google assistantوandroid auto
ورودی دوربین دنده عقب
اتصال توسط بلوتوث جهت برقراری ارتباط تلفنی وهمچنین اجرای موزیک بروی دستگاه ازدیگر امکانات این دستگاه بشمار میرود.

اتصال usb از پشت دستگاه توسط کابلی با زاویه اتصال ۹۰ درجه جهت جلوگیری از خم شدن کابل که همراه دستگاه عرضه میشود میسر است.

یونیت ilx_w650 alpine با ۳ جفت خروجی ۴ ولت (HI VOLT) جلو ،عقب و ساب ووفر _
اکولایزر ۹ باند گرافیکی
قابلیت تایم الایمنت
قابلیت تنظیم جداگانه ساب ووفر
امکان افزایش وکاهش حجم سه فرکانس اصلی پایین ،متوسط و بالا بصورت جداگانه .

قابلیت تنظیم کراس اوور بالاگذر استیج جلو وعقب وپایین گذر برای سابووفر بصورت جداگانه با امکان انتخاب شیب کات تا ۲۴ دسیبل براکتاو وساب ووفر تا ۱۸ دسیبل بر اکتاو

واجرای فرمتهای موسیقی FLAC/MP3/WMA/AAC/HE-AAC ازطریق درگاه USB
میتونه توقعات دوستداران صدای باکیفیت رو براورده کنه.

هرچه بیشتر مشخصات این دستگاه رو کنکاش میکنیم بیشتر مجذوبش میشیم
یکی از مشخصه های بارز وقابل توجه این دستگاه که تونسته از دیگر یونیتهای مشابه مجزا کند عمق نصب فوقالعاده کم آن است عمق نصبی به اندازه فقط ۲.۴ اینچ چیزی درحدود ۶سانتی متر .
شاید باخودتون بگید خوب این عمق کم در،ازای حذف مکانیزم cd ارزش دارد؟ یا اصلا کاربردش چیه؟

اولین هدف شرکت آلپاین از طراحی این شاسی کم عمق جهت نصب بروی خودروهایی که عمق کافی بروی داشبوردخود جهت نصب یونیتهای با عمق استاندارد ندارند ، ودومین هدف جهت اتصال به آمپلی فایر کوچک با مدل KTA-450 ALPINE که هم سایز این دستگاه میباشد
طراحی وعرضه شده است.

دنیست کمی هم راجب قابلیتهای این امپلی فایر کوچک بدونید
امپلی فایر ۴ کانال با قدرت مداوم ۵۰ وات (rms)بروی ۴ و۲ اهم پایدار است
که با دو ولوم گین مجزا قابلیت تنظیم خروجی متناسب با مصرف کننده را دارد
ازدیگر مزیتهای این امپلی فایر کوچک قابلیت کات فرکانس HPF بین ۶۰_۸۰و۱۲۰ هرتز با شیب کات ۱۲ دسیبل بر اکتاو رادارد.
امپلی فایر مجهزبه تکنولوژی DPP میباشد تا باعث حذف بهمریزی صدا درولومهای بالاشود.

ورودی امپلی فایر بصورت rca است که به راحتی با یونیت ilx_w650 سازگار است.
سوالات ونظرات خودرابا ما به اشتراک بگذارید.

هدیونیت کنوود مدل ۵۲۰۰bt معرفی اجمالی و نمایش محتویات داخل جعبه

هدیونیت کنوود مدل ۵۲۰۰bt معرفی اجمالی و نمایش محتویات داخل جعبه

بررسی و معرفی رادیو پخش kdc-x5200bt از برند کنوود :

رادیو پخش X5200BT یک دستگاه میان رده با امکانت یک هدیونیت نیمه حرفه ای، دستگاهی که به خاطرامکانات خوب و قیمت مناسب (نسبت به امکانات ) اخیرا مورد توجه خیلی از کاریران قرار گرفته است

امکاناتی نظیر:.

صفحه نمایش دو خطی(سیگمنت) با قابلیت تغییر رنگ دلخواه صفحه و کلید بصورت مجزا

اتصال همزمان چند گوشی از طریق بلوتوث جهت مکالمات تلفنی واجرای موسیقی کهاین روزها یکی ار اپشن های کارامد وموردتوجه(بلکه الزامی) در رادیو پخش بحساب می اید.

اتصال وکنترل پخش بوسیله برنامه KENWOOD REMOTE APP. با این برنامه شما میتوانید بدون نیاز به دسترسی به پخش ویا ریموت کنترل

تمام کنترل رادیو پخش خود را از طریق گوشی خود در اختیار داشته باشید(تغیر صدا.تعویض اهنگ.تعویض فولدر.کنترل صفحه نمایش )ازجمله

کارایی این برنامه می باشد.

پخش فرمتMP3/WMA/AAC وهمچنین فرمت(FLAC(96khz-24bit که برای طرفداران موزیک با کیفیت بالا (flac)حائز اهمیت می باشد.

پردازشگر 24بیتی نسبت سیگنال به نویز 105dbتوتال هارمونیک 0.01

در کنار 3جفت خروجی RCA(های ولتاژهای 4ولتی)با قابلیت نت ورک میتواند انتظار صدایی خوب و نسبتا حرفه ای ازاین دستگاه داشت

13باند اکولایزر گرافیکی(طیف فرکانسی62.5HZ~16KHZ)با امکان تغیر سطح فرکانس منفی ومثبت9DB .افزایش پهنای باند در هر باند دست کاربررا برای انتخاب وتنظیم صدای دلخواهش بازتر می گذارد.

قابلیت فیلتر فرکانس HPFوLPFبا شیب کات-24DB-بر اکتاو برای خروجی های جلو وعقب بصورت جداگانه برای کسانیکه از مجموعه صوتی دواستیج استفاده میکنند حائز اهمیت است

ورودی aux و usb درقسمت پشت دستگاه قرار گرفته است که با توجه به ولتاژ و جریان خروجی بالا (1.5 امپر) usb میتوان به عنوان شارژسریع گوشی تلفن همراه ار ان استفاده کرد

ورودی اینترفیس برای ریموت کنترل فرمان اتومبیل این دستگاه به راحتی با انواع اتومبیلها همخوانی دارد

قابلیت تایم الایمنت (time alignment) و کراس اوور اکتیو با قابلیت شبکه شدن 3way از شاخصهای مهم این هدیونیت بحساب میاید

5200 با سبک صدایی که داره تونسته خودشو در لیست انتخابهای دوستداران سیستمهای کیفیتی قرار بده

این دستگاه بر خلاف مدل قبلی 5100 به همراه ریموت کنترل عرضه شده است

بیشک وجود این خدمات این دستگاه رو میتونه به گذینه ای جذاب برای دوستداران صدایی متفاوت با هدیونیتهایی پایونیر ،تبدیل بکنه

نظر شما دوستان و تجربه شما چیست؟

از رقبای این دستگاه میتوان به DEH-7850BTاز برند پایونیر وهمچنین دستگاه MEX-G820BT سونی اشاره کرد

امکان نصب سیستم با پخش فابریک ؟

امکان نصب سیستم با پخش فابریک ؟

سوال اینکه آیا من میتونم با پخش فابریک ماشینم سیستم نصب کنم واگر بله کیفیت چطور خواهد بود
نظرات و پیشنهادات و سولات خود را مطرح کنید در پست بعدی پاسخگو خواهیم بود البته در حد سواد و تواناییمان
با ما تماس بگیرید
کارادیوتخصص_ماست