RCA

ولتاژ خروجی RCA در هدیونیت ها

امتیاز (4.33 / 3)

اطلاعاتی در مورد ولتاژ خروجی RCA در هدیونیت ها

در این مقاله قصد داریم کمی در مورد ولتاژ خروجی RCA پخش ها (هدیونیت) بنویسیم.

بارها و بارها شنیده ایم و یا اگرهم نشنیده باشیم در مشخصات هدیونیت ها دیده ایم که بطور مثال این پخش از یک جفت، دو جفت و یا سه جفت خروجی RCA پشتیبانی می کند. نکته ای که وجود دارد و در مشخصات به آن اشاره می شود ولتاژ خروجی RCA می باشد که باز مثالی برای آن میزنیم. پخش صوتی با دو جفت خروجی دو ولتی و یا پخش صوتی با سه جفت خروجی پنج ولتی.

در شکل زیر کارتن یک پخش از پایونیر را مشاهده میکنید که اطلاعاتی نظیر ولتاژ و تعداد خروجی rca بر روی آن درج شده است. معمولا به بالاتر از 5 ولت Hi-Volt نیز میگویند.

ولتاژ خروجی RCA یا V PRE OUT چه معنایی دارد ؟

بدون شک اگر قرار است از یک آمپلی فایر استفاده کنید نیاز دارید توسط کابل RCA سیگنال صوت را به آمپلی فایر منتقل کنید. این سیگنال دارای یک دامنه ( ولتاژ ) می باشد. این ولتاژ در قدرت خروجی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.درواقع قدرت خروجی یک هدیونیت یا پخش را مقدار ولتاژ پری اوت آن دستگاه تعیین میکند

مقدارولتاژRCA چقدر باید باشد؟

خروجی های RCA دارای ولتاژ های استاندارد می باشند. که شامل موارد :2 / 2.5 / 4 / 5 و حتی 6 ولتی می شود.

معمولا در هدیونیت های فابریک خودرو از خروجی 2 ولتی ، در پخش های پایین رده از ولتاژ 2.5 ولت و در دستگاه های میان رده 4 ولت و همینطور در دستگاه های رده بالا 5 ولت و بیشتر استفاده می شود. در قدیم الایام در پخش هایی نظیر کلاریون و راکفورد از 9 ولت نیز استفاده می شده که امروزه دیگر از این ولتاژ استفاده نمی شود.

چه تفاوتی میان ولتاژ پایین و بالا وجود دارد؟

چند نکته مهم در این بین بوجود خواهد آمد.

  • بالا بودن ولتاژ باعث کاهش نویز ناشی از عوامل محیطی خواهد شد.

قطعا پایین بودن ولتاژ حساسیت را نسبت به نویزهایی که توسط عوامل محیطی ایجاد می شود را بالا می برد. عواملی نظیر عبور کابل برق از کنار کابل RCA عواملی نظیر امواج رادیویی مثل AM، حرارت، میدان مغناطیسی و … که با بالا رفتن ولتاژ pre out این حساسیت ها کاهش خواهد یافت.

  • تقویت سیگنال در آمپلی فایر به آسانی انجام خواهد شد.

تقویت یک سیگنال با دامنه 5 ولتی قطعا خیلی راحت تر از تقویت یک سیگنال ضعیف مثلا 2 ولتی درآمپلی فایر خواهد بود. در این صورت نیاز نیست جهت رسیدن به حجم صدای بالاتر گین آمپلی فایر را بر خلاف سیگنال هایی نظیر 2 ولتی تا انتها افزایش دهیم.

  • کاهش دیستروشن در ولتاژ بالا

با افزایش گین آمپلی فایر در ولتاژ های پایین با توجه به بکار گرفتن تمام نیروی آمپلی فایر دچار دیستروشن یا بهم ریختگی صدا خواهیم شد که این امر بیشتر در هدیونیت های فابریک مشاهده خواهد شد زیرا اکثرا از ولتاژ 2 ولتی بهره می برند. در ولتاژ های بالا این بهم ریختگی به حداقل خواهد رسید.

زمانی واقعا نیاز است یک موزیک با صدای بلند گوش کنید و حس میکنید که دچار کمبود حجم صدا هستید. اینجا اگر دامنه ولتاژ کم باشد مجبور خواهید بود به گین آمپلی فایر مراجعه کنید و آن را افزایش دهید که قطعا دچار درهم ریختگی صدا خواهید شد ولی اگر دامنه ولتاژ بالا تر باشد از همان هدیونیت میتوانید حجم صدا را افزایش دهید. در واقع ولتاژ بالاتر به معنی حجم صدای بالاتر نیز می باشد.

معمولا با توجه به نصب آمپلی فایر ها در صندوق عقب خودرو و ایجاد یک مسافت با وجود پیچ و خم ها تا رسیدن کابل RCA از هدیونیت به آمپلی فایر اگر ولتاژ پایین باشد احتمال ایجاد نویز و افت ولتاژ افزایش خواهد یافت. حال اگر از کابلهایی با کیفیت پایین استفاده شود این دیستروشن و درهم ریختگی صدا بیشتر نمایان می شود.

ولتاژ بالاتر بدان معنی است که آمپلی فایر نسبت به ولتاژ پایین تر کمتر کار میکند تا به سطح مورد نظر برسد. و به عبارت دیگر ولتاژ بالاتر یعنی کارکرد و فشار کمتر که این باعث ایجاد گرمای کمتر می شود. گرمای کمتر در آمپلی فایر نیز به معنای اعوجاج کمتر که در مقابل کیفیت صدای بالاتر را بهمراه خواهد داشت.

امتیاز (4.33 / 3)
طریقه نصب اینترفیس روی رادیو پخش های 2015تا 2018 پایونیر

طریقه نصب و ستاپ اینترفیس روی پخش های 2015 به بالا

امتیاز (5 / 1)
چگونگی راه اندازی کنترل فرمانی ماشین در پخش های 2015 به بالا

چند سالی هست که برندهای هدیونیت ساز برای هماهنگی پخش با ریموت فرمان فابریک ماشین ها (دستک کنترل) اینترفیس داخلی تعبیه کرده اند (قبل از آن باید از یک اینترفیس جداگانه استفاده می کردید) تا که بدون نیاز به اینترفیس خارجی قادر به راه اندازی و کد دهی به ریموت فابریک باشید. اما این مسئله (عدم نیازبه اینترفیس جداگانه) برای اتومبیل های جدید امکان پذیر هست و برای اتومبیل هایی مثل 206 همچنان باید از اینترفیس خارجی استفاده کرد، ولی برای راه اندازی اینترفیس شما باید مراحلی را طی کنید تا اینترفیس داخلی پخش شما غیر فعال شود و اجازه هماهنگ شدن به اینتر فیس را به شما بدهد.

مراحل غیرفعال کردن و انجام کد دهی را در زیر به شما نشان داده ایم:

1)با فشار دادن ولوم وارد منوی رادیو پخش شوید گزینه زیر روی نمایشگر نمایان می شود.

طریقه نصب اینترفیس روی رادیو پخش های 2015 تا 2018 پایونیر

2)با چرخاندن ولوم گزینه سیستم را انتخاب کنید. صفحه نمایشگر به صورت زیر خواهد شد.

طریقه نصب اینترفیس روی رادیو پخش های 2015 تا 2018 پایونیر

3)با فشار دادن ولوم وارد منوی سیستم شوید و با چرخاندن ولوم گزینه s remote را انتخاب کنید. گزینه زیر روی نمایشگر نمایان می شود.

طریقه نصب اینترفیس روی رادیو پخش های 2015 تا 2018 پایونیر

4)با فشار دادن ولوم وارد منوی 5 remote  شوید و با چرخاندن ولوم وضعیت off روی نمایشگر را به حالت پایونیر تغییر دهید.

طریقه نصب اینترفیس روی رادیو پخش های 2015 تا 2018 پایونیر

5)زمانی که نمایشگر در حالت پایونیر می باشد ولوم را فشار دهید گزینه های زیر به ترتیب نمایان خواهد شد.

طریقه نصب اینترفیس روی رادیو پخش های 2015 تا 2018 پایونیر

طریقه نصب اینترفیس روی رادیو پخش های 2015 تا 2018 پایونیر

6)دکمه ولوم مثبت کنترل فرمان اتومبیل را به مدت یک ثانیه نگه داشته و رها کنید. گزینه زیر روی نمایشگر ظاهر می شود.

طریقه نصب اینترفیس روی رادیو پخش های 2015 تا 2018 پایونیر

اکنون مراحل نصب به اتمام رسیده و تمامی دکمه های ریموت فرمان به صورت اتوماتیک فعال خواهد شد.

امتیاز (5 / 1)
RSX-GS9 پخش صوتی سونی SONY

به راستی کدام هدیونیت ها حرفه ای هستند؟

امتیاز (5 / 1)
همه چیز درباره هدیونیت های حرفه ای

خیلی از دوستان در مورد حرفه ای بودن هدیونیت ها پرسیده بودند و خواسته بودند که بیشتر در مورد آن صحبت کنیم.

کلمه حرفه‌ای، کلمه‌ای که بار مثبت و حجمه بسیار زیادی با خودش به همراه داره و میتونه یه خاطر جمعی و اطمینان خاطر خوبی رو برای شخص ایجاد بکنه. اما متاسفانه بسیار مورد سو استفاده قرار میگیره، بطوریکه برای توصیف و فروش هر محصولی (بخوانید هر آشغالی) آن را حرفه ای معرفی میکنند. دوستان باید بپذیریم که ۹۹ درصد هدیونیت های بازار فراق از هر برند و قیمتی هدیونیت های رده پایین و در نهایت هدیونیت های میان رده هستند ولی به اشتباه ویا به عمد آنها را حرفه ای معرفی می‌کنند.

حتی محصولات خوبی مثل : ۷۸۵۰ پایونیر، ۵۲۰ کنوود ویا ۹۷۱ جی_وی_سی در واقع این ها دستگاه های میان رده به محسوب می‌شوند. برای حرفه ای بودن فقط داشتن سه خروجی RCA یا ۱۳ باند اکولایزر کافی نیست پارامترهایی نظیر نسبت سیگنال به نویز، کیفیت قطعات استفاده شده، کیفیت مونتاژ، قابلیت‌های بالای صوتی، نوع دِک استفاده شده و خیلی فاکتور های دیگه…. مد نظر قرار می گیره تا به یک هدیونیت، حرفه ای اتلاق بشود. در جاییکه حتی 80prs هم یک هدیونیت نیمه حرفه‌ای محسوب میشه، نام بردن از یک دکلس ۱میلیون تومانی به صرف سه خروجی بودن به عنوان دستگاه حرفه ای کمی دوراز اخلاق خواهد بود. در واقع تعداد هدیونیت های حرفه‌ای شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسه!!

هدیونیت هایی مثل سری ODR پایونیر یا سری F1 آلپاین و در حال حاضر P99 پایونیر و GS9 سونی را می‌توان معدود هدیونیت های حرفه ای دنیای کارآدیو معرفی کرد. حالاکه صحبت از هدیونیت های حرفه‌ای و های_اند شد نکته ای رو (به عنوان کسیکه تقریبا تمام هدیونیت های حرفه ای دنیای کارآدیو رو نصب کردم و باهاشون کارکردم) عرض میکنم هدیونیت های حرفه ای شاید کمتر به کار هرکسی بیاد و راه اندازی و ستاپ کردن سیستم با آنها سخت و دشوار، بسیار وقت گیر و درنهایت پر هزینه خواهدبود (تهیه وستاپ آمپلی در خور هدیونیت، داشتن درایورهای مناسب مثل کامپوننت های حرفه ای و سیم کشی حرفه ای و درنهایت تهیه موزیک با کیفیت بالا برای شنیدن یک صدای حرفه ای و صحیح شاید برای هرکسی مقدر نباشد) و فالواقع برای داشتن یک سیستم نرمال و خوب در حد هزینه متوسط، اجبار به داشتن هدیونیت حرفه ای نیست با همین هدیونیت های میان رده هم می‌توان به صدای مطلوب رسید.

نظر شما در این رابطه چیست؟

امتیاز (5 / 1)
speakerwall

نقش سلیقه شنیداری در انتخاب سیستم صوتی

امتیاز (5 / 1)
سلیقه شنیداری چگونه در انتخاب سیستم صوتی موثر است؟

مهمترین بخش یک سیستم صوتی شما هستید   (فرانک مکینتاش) بنیانگذار شرکت مکینتاش

شاید جالب باشد بدانید که قطعات سیستم های صوتی بر اساس تفاوت ها و ذائقه ها و سلیقه های شنیداری طراحی و ساخته میشوند یعنی محصولات خاص برای مقاصد خاص بطوریکه یک شرکت با توجه بازار هدف مشخص شده خودش چندین نوع سلیقه را پوشش میدهد و برای آن ها و متناسب با آنها محصولات تولید میکند به همین دلیل خیلی از شرکت ها محصولات SPL ندارند و یا برخی از شرکتها محصولات HIGH END تولید نمیکنند، به عبارتی دیگر  اگر یک شرکت چند مدل کامپوننت تولید میکند فرق بین آنها لزوما قدرت نیست و این محصولات به صورت پله ای قرار ندارند و کامپوننت رده بالای شرکت چندین برابر رده پایین نیست، مثلا کامپوننت 3 میلیون تومانی آنها دو برابر مشخصات کامپوننت 1 میلیون تومانی را ندارد و بلکه شاید از لحاظ قدرت کمتر هم باشد. پس کامپوننت های مختلف برای مقاصد مختلف ساخته می شوند، اگر قبلا برایتان پیش آمده باشد که سیستم گرانی نصب کرده اید اما متاسفانه باب میلتان نبوده شاید دلیلش این بوده که قبل از بودجه باید به ذایقه شنیداریتان توجه می کردید.

اجازه بدید با مثالی بیشتر توضیح بدهیم: بیاید سیستم صوتی را با لباس قیاس کنیم، همانطور که لباس های مختلف برای شرایط و مناسبت های مختلف وجود دارد مثل لباس ورزشی و لباس رسمی که هر کدام جایگاه استفاده خاص خود را دارند و ربطی به گرانی وخوب و بد بودن آنها ندارد و شما نمی توانید از لباس رسمی برای ورزش استفاده کنید به صرف بهتر بودن و یا گرانتر بودن و در واقع لباس ها بر اساس نیاز ما انتخاب می شوند.

پس سیستم صوتی هم براساس نیاز ما باید انتخاب و ستاپ شود و درمقوله سیستم صوتی نیاز و مورد مصرف را، سلیقه شنیداری ما تعیین میکند، یعنی اگر شما موزیک های سنتی و کلاسیک گوش میکنید باید از سری محصولاتی که برای این منظور ساخته و طراحی شده است استفاده کنید و یا همینطور اگر موزیک های تند و پاپ و …

لازمه این امر و انتخاب صحیح برای فروشنده: شناخت ماهیت و ساختار و قابلیت های محصولات هست و برای خریدار: اطلاع از سلیقه شنیداری خود و به اطلاع رساندن آن به فروشنده است که در نهایت منجر به ستاپ و نصب سیستم صوتی مطلوب میباشد.

باید پذیرفت گران بودن محصول و انتخاب محصولات گران قیمت نمیتواند به تنهایی تضمینی برای سیستمی باشد که موافق میل ما باشد، مثلا شما نمی توانید با کامپوننت های PRS پایونیر یا سری اکسلون کنوود به صرف قیمت بالا و خوب بودن (که واقعا هم خوب هستند) سیستمی را ستاپ کنید که قرار است موزیک های هیپ هاپ پخش کند و در سطح بالایی از ولوم کار کند، همینطور نمی توان با یک کامپوننت ارزان قیمت سیستمی را ستاپ کرد که انتظار شنیدن موزیکی با دیتیل و کیفیت را داشته باشیم.

شناخت مواد و متریال تشکیل دهنده محصولات، مقدار حساسیت، آستانه واکنش محصولات، آشنایی با نمودار بازه فرکانسی محصولات و….. و در نهایت تجربه نصاب میتواند کمک بسیار بزرگی در انتخاب صحیح اجزا سیستم داشته باشد. پس قبل از اینکه بپرسیم چقدر میخواهید هزینه کنید بپرسیم چه نوع موزیکی گوش می کنید. برای آشنایی بیشتر در ادامه با سه سری از محصولات پایونیر را با سه نوع کاربرد مختلف میبینید:

برای داشتن سیستمی مناسب اجرای صحیح موزیک های تند و پاپ شرکت پایونیر محصولات سری A را پیشنهاد میدهد  

برای داشتن سیستمی مناسب اجرای موزیک های وکال محور یا کلاسیک شرکت پایونیر محصولات سری Z را پیشنهاد میدهد 

برای داشتن سیستمی مناسب برای موزیک هایی با ادوات موسیقی زیاد ورنج وسیعی از سازها شرکت پایونیر سری D را پیشنهاد میدهد.

امتیاز (5 / 1)
نگاهی به نرم افزار پایونیر سینک pioneer sync

پایونیر سینک pioneer sync

معرفی نرم افزار پایونیر سینک pioneer sync

در سال 2018 شرکت پایونیر همزمان با عرضه هدیونیت SPH-C10BTنرم افزاری را هم معرفی کرد به نام پایونیرسینک :

این نرم افزار که در واقع به طور انحصاری برای دستگاه C10BT طراحی شده بود به نوعی در آمیختن گوشی های هوشمند با هدیونیت های کارادیو بود. نرم افزار پایونیر سینک pioneer sync باعث می شود یک دستگاه معمولی تبدیل به یک هدیونیت نرم افزاری با تنظیمات و قابلیت های بالایی همچون اکولایزر 31 باند یا داشتن افکت های صوتی خاص شود. این نرم افزار که با گذشت زمان کاملتر شد و سایر مدل های پایونیر مثل MVH-M315BT وDEH-S4150BTنیز به آن مجهز شده و توانایی استفاده از آن را پیدا کردند.

در دستگاه C10BT ، گوشی باید در هولدر مخصوص قرار گیرد تا امکان هماهنگی برقرار شود در دستگاه های دیگر این امکان میسر شد تا گوشی را هرجایی مثل هلدرهای دستی و یا روی داشبورد قرار گرفت مورد استفاده واقع شود.
این نرم افزار علاوه بر اینکه نوعی مکمل هدیونیت های جدید می باشد با افزودن چهار گروه خدمات میتواند به شما برای داشتن یک هدیونیت خوب و به نوعی همه کاره کمک کند:

1) GPSاین نرم افزار این امکان را فراهم می آورد که شما یکی از نرم افزار های محبوب GPS خود را مثل ویز یا سایجیک روی گوشی خود داشته باشید و در حالیکه صدای آن از بلندگوهای ماشین پخش شود و کلید انتخاب آن به عنوان سورس بروی هدیونیت قرار گیرد.

2) استفاده از مسنجرها یا پیام رسان هایی مثل واتس آپ، وایبر و….که با استفاده از فرمان های صوتی و امکان خواندن پیام به صورت صوتی به شما کمک میکند تا شما در هنگام رانندگی به پیام هایتان پاسخ دهید.

3) موزیک های روی گوشیتان را با استفاده از لمس صفحه و یا فرمان صوتی اجرا کنید حتی اگر این موزیک ها در داخل اپیلیکیشن هایی مثل یوتیوب موزیک و یا سایر اپ ها باشند و از صدای کنترل شده توسط هدیونیت لذت ببرید.

4) بخش تنظیمات نیمه پیشرفته که بروی گوشی نمایان شده و میتوانید به راحتی از قابلیت هایی نظیر 31 باند اکولایزر و کراس اوور کامل و افکت های صوتی متنوع و غیره استفاده کنید تا به صدای دلخواه نزدیک تر شوید.

جالبترین نکته ای که در این نرم افزار وجود دارد این است که با ترمز خیلی شدید که سنسور های گوشی تشخیص می دهند یک پیام اضطراری بروی صفحه نمایان می شود و شما چند ثانیه فرصت دارید تا آن را کنسل کنید در غیر اینصورت یک پیام اعلام وضعیت و کمک ارسال میشود.

پایونیر اعلام کرد که در حال گسترش این نرم افزار هست و در آینده این نرم افزار قابلیت کانکت شدن با OBD ها را نیز خواهد داشت تا مشخصات و اطلاعات خاصی مثل وضعیت بسته بودن درب ها و یا هوای داخل اتومبیل و غیره بروی گوشی نمایش داده شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه رسمی  pioneer sync بروید کلیک کنید

نگاهی به DDX9906XR eXcelon کنوود

نگاهی به پخش تصویری DDX9906XR eXcelon کنوود

نگاهی به پخش تصویری DDX9906XR eXcelon کنوود

بعد از عرضه آخرین مدل از هدیونیت های تصویری کنوود مدل DDX9906XR eXcelon از سری اکسلون (که درسطح رفرنس هم معرفی شد) ثابت کرد که دیگر هدیونیت 7 اینچی نخواهد داشت و تولید نخواهد کرد .در واقع آخرین دستگاه هفت اینچی آن مدل DDX9018 بود .
کنوود قدم در جایی گذاشته است که پیشتر از آن سونی و جی وی سی قدم گذاشته بودند که برند هایی که فعلا هیچ کدام دستگاه 7 اینچی ندارند .
پایونیر نیز از قافله عقب نمانده و بجز مدل AVH-9250BT و بقیه مدل های هدیونیت ها دارای صفحه نمایش 6.2 اینچی و یا 6.8 اینچی هست.
گاهی اوقات از حرکت هماهنگ شرکت های رقیب متعجب می شویم که چطور همزمان به یک نتیجه می رسند. کم کردن سایز اسکرین هدیونیت ها علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، امکان حذف سیستم موتورلایز حرکت پنل را نیز فراهم می کند. بدین صورت که ورودی و درگاه CD و DVD پشت پنل نمی باشد بلکه بالای اسکرین می باشد. این عدم حرکت پنل در عین حال مشکلاتی نیز دارد که امکان تغییر زاویه پنل در برابر انعکاس نور از مهمترین آن ها می باشد .
بعضی از قابلیت های این محصول :
صفحه نمایش لمسی 6.8 اینچی با رزولوشن HD
پشتیبانی از اندروید اتو و اندروید اتو وایرلس (بی سیم)
پشتیبانی از اپل کارپلی
پشتیبانی از صدای های رزولوشن
پشتیبانی از وایرلس میررورینگ
دارای 3 ورودی دوربین
دارای رادیو ، وای فای و بلوتوث
دارای 3 جفت خروجی RCA پنج ولت

نگاهی-به-3-هدیونیت-میان-رده

نگاهی به 3 هدیونیت میان رده

نگاهی به 3 هدیونیت میان رده

اگر قرار باشد هدیونیت های هم رده در برند ها را کنار هم قرار بدیم در سری میان رده از سه برند کنوود و جی وی سی و پایونیر سه محصول 5200 کنوود ، 971 جی وی سی و 7850 پایونیر را در کمال تعجب بسیار شبیه به هم خواهیم یافت (سونی محصولی با این مشخصات ندارد)
کنوود 5200 را که قبلا در موردش صحبت کردیم گرچه در بین محصولات صوتی کنوود یک محصول تاپ لاین می باشد اما در بین محصولات صوتی، یک محصول میان رده و محبوب می شود، محصولی که در سال 2017 آپدیت شده و از 5100 تبدیل شد به 5200. کنوود در سال 2019 نیز آن را تجدید و ادامه داد، یک محصول با مشخصات جالب برای دوستداران صدا های حرفه ای، کراس اوور نتورک و تنظیمات شبه پروسسور.
​پایونیر 7850bt نیز یک دستگاه میان رده بوده با قابلیت ها و مشخصات جالب توجه که این دستگاه میان رده پایونیر بدون صفحه نمایش OEL (دمو) می باشد و شاید پرفروش ترین دستگاه پایونیر نیز باشد، در سال 2017 عرضه شد و با استقبال خوبی هم روبرو شد. این دستگاه شماتیکی از دستگاه نیمه حرفه ای 80prs است و البته ارزانتر. در واقع جای یک دستگاه مجهز به کراس اوور شبکه در میان محصولات ارزانتر پایونیر خالی بود.
کمپانی JVC که خیلی ید طولایی در دستگاه های صوتی میان رده و حرفه ای ندارد با عرضه 971 گام بلندی را در این سیر برداشته است. در واقع این دستگاه نسخه برابر اصل 5200 کنوود هست با تمام مشخصات آن حتی دفترچه کاتالوگ آن نیز مشابه کنوود است.

در واقع این سه دستگاه مشخصات نظیر به نظیر یکسانی دارند و انگار در یک هماهنگی بین سه کمپانی تولید شده اند.

برخی از موارد مشابه این 3 محصول :
مجهز به بلوتوث نسبتا پیشرفته می باشند.
فرمت صوتی FLAC را پشتیبانی می کنند.
مجهز به کراس اوور 3وی هستند (کراس اوور شبکه)
مجهز به صفحه دیسپلی سیگمنتی هستند.
مجهز به ورودی کنترل فرمان فابریک هستند .
مجهز به پورت USB 1.5 آمپر هستند.
قابلیت تغییر رنگ صفحه ها و کلیدها
خروجی RCA چهار ولت
ساپورت کامل آیفون و اندروید
رادیو مجهز به RDS
جالبتر اینکه هر 3 این محصولات در بازار های جهانی حدود 90 دلار قیمت دارند، اما آنچه مشخص است JVC در بازار ایران از آن دو برند دیگر مهجور تر مانده و کمتر جدی گرفته شده است و صد البته از آن دو قیمت کمتری در بازار ما دارد.

برنامه وب لینک در سیستم صوتی چیست ؟

برنامه وب لینک در سیستم صوتی چیست ؟

برنامه وب لینک در سیستم صوتی چیست ؟

همه روزه شرکت های تولید کننده هدیونیت در تلاش هستند تا دستگاه هایی را ارائه بکنند تا ارتباط آن ها با گوشی راحتر و کاراتر و مفیدتر برقرار شود. برای ارتباط بین گوشی های هوشمند با اسکرین و هدیونیت های تصویری راهکار های متفاوتی وجود دارد از جمله کارپلی و اندروید اُتو که مستلزم پردازنده قوی و گران شدن دستگاه خواهد بود.
استفاده از میرورلینک که مشکل اساسی با سیستم iOS اپل دارند و هماهنگی منظمی با خیلی از دستگاه های اندرویدی ندارند و اما جدیدترین راهکار که به ما اجازه انتقال تصویر و نرم افزار را بین گوشی های هوشمند و هدیونیت ها را می دهد سیستم وب لینک می باشد.
وب لینک در واقع یک اینترفیس و اَپ (برنامه) است که بر روی گوشی ها نصب می شود و از طریق آن شما می توانید برخی از نرم افزار های پرکاربرد مثل وِیز و یوتیوب را بر روی اسکرین دستگاه خود داشته باشید. برای اجرای این برنامه نیاز به cpu قوی همانند سیستم کارپلی و اندروید اُتو نیست و لذا این برنامه بیشتر بر روی هدیونیت های ارزانتر قرار میگیرد.
اکثر محصولات تصویری سال 2019 برندها به این برنامه مجهز هستند، همانند DDX718WBTM از برند کنوود.
برند های تولید کننده هدیونیت برای خود نرم افزار و وب لینک مخصوص را دارند که شما می توانید آن ها را دانلود و استفاده کنید، این نرم افزار ها امکان داشتن برنامه ویز را بر روی دستگاه های ارزان قیمت تر فراهم می کنند.
سوالات و نظرات خود را در زیر همین صفحه با ما در میان بگذارید.

میرورلینک چیست ؟ (میرورلینک در خودرو)

میرورلینک چیست ؟ (میرورلینک در خودرو)

میرورلینک در هدیونیت (پخش خودرو) چیست ؟
میرور لینک یا انعکاس تصویر در واقع حالتی هست که امکان انتقال تصویر از گوشی های هوشمند (اسمارت فون ) به صفحه پخش های تصویری میسر می گردد.
میرورلینک که در ابتدا فقط اجازه انتقال برخی APP ها (برنامه) را می داد با گذشت زمان این محدودیت از بین رفت و در حال حاضر می توانیم هر نوع تصویر(حتی فیلم)و برنامه ای را در حالت میرورلینک قرار داده و تصویرگوشی را به پخش تصویری اتومبیل منتقل کنیم.
چه اتومبیل هایی از میرورلینک حمایت می کنند ؟
شما می توانید اتومبیل های مدل 2017 به بالا خود را به راحتی توسط میرورلینک به گوشی خود متصل کنید مانند مدل هایی از بنز ، بی ام و ، پورش و …
میرورلینک در ابتدا توسط اتصالات مخصوص و کابل های خاص هر برند قابل اتصال بود که به مرور زمان این کابل ها حذف و فقط با کابل USB همان گوشی امکان اتصال بر قرار شد و در تکامل بعدی این اتصال توسط دانگل های مخصوص MHL برقرار شد ، منتهی بدون امکان کنترل صفحه توسط هدیونیت و حتما باید توسط گوشی همچنان کنترل ها انجام می شد .
و در پایان با رشد تکنولوژی شاهد اتصال میرورلینک از طریق وای فای (ارتباط بیسیم) هستیم که بدون هیچ اتصال فیزیکی شما می توانید صفحه گوشی خود را بطور کامل به صفحه اسکرین هدیونیت خود منتقل کنید و از همان طریق آن را کنترل کنید .
چه برند هایی از میرورلینک پشتیبانی می کنند ؟
تمام برند های هدیونیت ساز از جمله پایونیر ، کنوود ، جی وی سی ،سونی ، آلپاین از سیستم میرورلینک پشتیبانی می کنند .
البته با توجه به نوع و ارزش دستگاه نوع اتصال نیز فرق می کند .بطوریکه دستگاههای مدل با لا اتصال از طریق وای وای انجام میشود مثل کنوود 9017 و 9018 و جی وی سی 930
چه گوشی هایی را می توان میرور کرد ؟
تقریبا تمام گوشی های اندرویدی جدید(وترجیحا مدل بالا) را می توان از طریق ارتباط بیسیم میرور کرد (در حالت استفاده از کابل MHL باید گوشی همراه شما از این قابلیت پشتیابی کند ) در مدل های ارزانتر و یا قدیمی تر شما باید نرم افزار مربوطه مثل میرورکست را نصب کنید ، ولی در گوشی های حرفه ای تر و جدید تر برنامه بصورت پیش فرض وجود دارد مانند برند هایی مثل ال جی ، هواوی ، اچ تی سی ، سامسونگ ، سونی و …
آیا گوشی اپل (آیفون) از میرورلینک حمایت می کند ؟
گوشی های آیفون ( اپل) با سیستم میرورلینک هماهنگ نیست اما می توان توسط ترفند هایی و با استفاده از دانگل های جدا و یا پخش هایی که دانگل وای فای دارند این امکان را فراهم آورد ، و یا با استفاده از کابل لایتینگ به hdmi که باید پخش شما دارای پورت HDMI باشد این ارتباط را برقرار ساخت البته این ارتباط یک طرفه بوده و نمی توان توسط هدیونیت گوشی را کنترل کرد .

نگاهی به سایز صفحه محصولات تصویری پایونیر در سال 2019

نگاهی به سایز صفحه محصولات تصویری پایونیر در سال 2019

شرکت پایونیر برای سال 2019 عمده فشار محصولات را برای تولید و توسعه هدیونیت های تصویری قرار داده و حاصل این فشار و تلاش عرضه بیش از 10 مدل هدیونیت تصویری می باشد .
این فرایند عرضه، چند نکته قابل توجه دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :
1. تنها دستگاه با اسکرین 7 اینچ مدل z9250bt خواهد بود و مابقی دستگاه ها در ابعاد 62. و 6.8 اینچی عرضه خواهند شد .
کاری که شرکت های جی وی سی و سونی پیش تر انجام داده بودند و در واقع این اولین بار است که پایونیر دستگاه تصویری با سایز 6.8 اینچی تولید می کند .(مدل 5250bt)
2. برای اولین بار دستگاه 8 اینچی تولید کرده(یک مدل) که بصورت دکلس عرضه شده و جالب این است که این مدل 3 خروجی کامل به صورت 4 ولت را دارا است .
3.بطور کلی دستگاه های تصویری قابل عرضه در سال 2019 توسط شرکت پایونیربه دین صورت خواهد بود
سری Z دستگاه های رده بالای مجهز به کارپلی در سایز های 7 و 6.8 و 6.2 اینچ
سری A دستگاه های میان رده در سایز های 6.8 و 6.2 اینچ
سری G دستگاه های رده پایین در سایز 6.2 اینچی عرضه می شوند .
توان واقعی هدیونیت ها فقط 18 تا 22 وات RMS است ؟!

توان واقعی هدیونیت ها فقط 18 تا 22 وات RMS است ؟!

 آیا میدانید توان واقعی هدیونیت ها فقط هجده تا بیست‌و دو وات ار ام اس هست
و عدد چهار خروجی پنجاه وات در واقع توان ماکزیمم است که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند
وبا توجه به اینکه : ضعیف ترین و سبک ترین بلندگوی بازار ( افتر مارکت) حداقل سی وات ار ام اس هست
یعنی یک هدیونیت در بهترین حالت توانایی درایو کردن نصف توان (۵۰الی۶۰%) ضعیفترین بلندگو را خواهد داشت
احتمالا مشاهده کردید : وقتی صدای دستگاه پخش خود را زیاد میکنید صدا کاملا بهم ریخته و دیستروشن می‌شود وکیفیت زمانی که ولوم کم است را ندارد
پس برای داشت یک صدای صحیح و سالم توصیه ما نصب امپلی فایر خواهد بود فارق از نوع بلندگو وتوان آن چرا که حتما هدیونیت ما توان درایو کردن حداکثری آن را ندارد
نظر شما چیست؟
دنیای کاراودیو را با ما تجربه کنید
توضیح اینکه : دوستانی که به دو مدل سونی و یک مدل از پایونیر دارند که توان بالاتری دارند ناگفته مشخصه این مدلها استثنا هستند و نمیشه عمومیت به تمام هدیونیت ها داد
کارپلی carplay چیست ؟

کارپلی carplay چیست ؟

بی شک همه ما این مسئله را قبول داریم که زندگی امروزه ما با گوشی های همراهمان اجین شده وبطوریکه بدون آن ها سخت نیز خواهد شد .
وابستگی روزمره به این تکنولوژی همانند دستیاری برای ما در کار های روزمره است که شاید بدون کمک آن سخت و گاها ناممکن باشد،اما بهمراه داشتن این همراه دربرخی مواقع مقدور نخواهدبود
یکی از مکان هایی که استفاده از آن طبق قوانین ممنوع می باشد پشت فرمان است ،یعنی دقیقا مکانی و زمانی که بیشترین احساس نیاز به آن می باشد و متاسفانه استفاده از آن خسارات جبران ناپذیری خواهد داشت .شرکت اپل این مشکل را با ارایه درگاه کارپلی حل کرده است .
بدین صورت که شما با وجود این درگاه و با اینترفیس مخصوص (نرم افزار) کارپلی می تواند برخی از برنامه ها و اپ های لازم و کاربردی را بصورت کاملا کنترل شده و حفاظت شده به صفحه اسکرین اتومبیل خود انتقال دهید و از آن ها استفاده کنید .
بدین شکل که اگر گوشی اپل شما از آیفون 5 به بالا باشد می توانید در قسمت تنظیمات وارد کارپلی شوید و برنامه های مورد نیاز خود مثل نرم افزار ویزwase یا برنامه های پخش موزیک را انتخاب کنید و در پوشه کارپلی قرار دهید ، حال اگر هدیونیت شما توانایی ساپورت و پشتیبانی از کارپلی را داشته باشد می توانید نرم افزار های مورد نیاز خود را داخل هدیونیت بصورت تاچ اسکرین داشته باشید و از آن ها استفاده کنید.
carplayدر واقع هدف از اجرای این برنامه حذف استفاده از از دست برای کنترل و اجرای نرم افزار می باشد ، که این کار با استفاده از سیری Siri (دستیار صوتی اپل) صورت می گیرد ، مثل فرمان تایپ پیام کوتاه یا خواندن مسیج های دریافتی یا اجرای موزیک های موجود در گوشی بوسیله فرمان صوتی .
از برنامه های جالب کارپلی امکان قرار دادن نرم افزار های مختلف GPS و مسیریابی می باشد .
carplay
تمام برنامه های کارپلی از فرمان صوتی (سیری) پیروی می کنند .
تا اینجا مربوط به اپل و گوشی آیفون بود ، اما چه هدیونیت ها و دستگاه هایی قابلیت ساپورت کارپلی را دارند ؟!
تقریبا تمام برندهای هدیونیت ساز افتر مارکت ، دستگاه هایی دارند که با کارپلی سازگار می باشد و اکثر برند های اتومبیل سازی دستگاه های OEM خود را به اپل کارپلی مجهز کرده اند.
معمولا دستگاه های کارپلی دار از بقیه دستگاه ها گرانتر است که دلیل آن این است که یک دستگاه برای اینکه بتواند با سیری همگام شود و فرمان های آن را اجرا کند بود باید از هسته مرکزی قوی cpu برخوردار باشد که همین باعث گرانتر شدن دستگاه خواهد شد ، اما این مسئله می تواند نقطه قوتی برای دستگاه باشد که بتواند تصاویر با فشردگی بالا و فرمت های حجیم مثل تصاویر HD را اجرا کند و یا فرمت های سنگین صوتی مثل DSD را براحتی اجرا کند مثل 9017 کنوود .
carplayهسته مرکزی قوی امکان پردازش تصاویر با کیفیت تر را برای اسکرین و پنل آماده می کند پس دستگاه های کارپلی دار تصاویر بهتری نیز خواهد بود .
​وجود ماژول بلوتوث برای دستگاه های کارپلی دار الزامی هست برای برقراری ارتباط تلفنی و اتصال همزمان کارپلی و بلوتوث الزامی می باشد.
از نکات دیگر کارپلی اینکه حتما توسط پورت USB باید به هدیونیت وصل باشد که امکان شارژ و تبادل اطلاعات را برقرار سازد . تلاش هایی برای ارتباط وای فای و بی سیم شده است که اپل در آپدیت های جدید ios آن ها را کاملا مسدود کرده است ، روشن بودن اینترنت گوشی نیز از دیگر الزامات این درگاه است .
لیست محصولات دارای کارپلی فروشگاه را می توانید اینجا ببینید .
سوالات و نظرات خودتون را در انتهای همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید .