پلی پروپیلن (pp)چیست ؟

پلی پروپیلن در صنعت مصارف بسیاری دارد ولی در این سایت ما سعی می کنیم موارد مصرف آن در کارآدیو را بررسی کنیم.

پلی پروپیلن از خانواده پلاستیک های ترموپلاست یا گرمانرم میباشد که با در یافت گرما، نرم تر می شود؛ بنابراین در زمان تزریق درون قالب، لازم است که بدنه قالب توسط المنت ها ی حرارتی گرم گردد تا مذاب، جریان یابد و سپس با عبور سیال خنک کننده در بدنه قالب، بدنه تزریق شده، سخت گردد و در نهایت از قالب جدا گردد .

این پلاستیک، به صورت معمول، توانایی تحمل حرارت تا ١١٠ درجه سانتیگراد را دارا می باشد . از جمله شاخصه هایی که به شناسایی این پلیمر در بین سایر نمونه ها کمک می نماید، عدم خراش پذیری سطح آن با ناخن و نیز مقاومت آن در برابر خرد شدن است، هر چند در اثر وارد شدن نیروی بیش از حدتحمل خمش، سفیدک میزند.

از و یژگی ها ی کلی پلاستیک پلی پروپیلن، مقاومت بالا در برابر اسیدها، بازها و چربی ها ، قیمت مناسب، سهولت قالب ساز ی برای تولید به شیوه تزریق و سیالیت قابل قبول در قالب ، قابلیت مخلوط شدن با پرکننده ها یی همچون خاک اره و ایجاد کامپوزیت، غیر سمی بودن نسبی و مناسب بودن برای ساخت اسباب بازی و لوازم مربوط به کودکان، در دسترس بودن و غیر استراتژیک بودن محصول ، تولید ماده اولیه توسط کارخانجات داخلی، رنگ پذیری عالی توسط مستربچ ها ی مختلف، قابلیت جوش حرارتی، قابلیت باز یافت و قابلیت تلفیق با هسته و بوش ها ی فلز ی در زمان تزریق . علاوه بر این، پلیمر تولید شده از منومر پروپیلن به طور معمول در برابر حلال های شیمیایی، بازها و اسیدها مقاوم میباشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.